Arhiva
SportVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
AHC Dunarea Calarasi pierde primul meci din play-off-ul Ligii Zimbrilor
CSM Bucuresti – AHC Dunarea Calarasi 28-25 (14-12)

AHC Dunarea Calarasi pierde primul meci din play-off-ul Ligii Zimbrilor, echipa noastra resimte in continuare lipsa a doi oameni de baza, golgheterul Dragos Hantaru si coordonatorul Mihai Bujor.
CSM Bucuresti: Krupa, Maggaiz – Ramba 6, Bera 5, Teixeira 4, Vrazalic 3, Manescu 3, A. Esteki 3, Rotaru 2, Georgievski 1, S. Esteki 1, Militaru, Somlea, Pozzer. Antrenor: Paulo Pereira.
AHC Dunarea Calarasi: Selaru, Rusu – Vartic 5, Radojkovic 5, Soare 4, Dumitriu 3, Fotache 3, Gabi Bujor 2, Broasca 1, Dospinescu 1, Pejovic 1, Munteanu, Gurkovsky. Antrenor: Sergei Bebeshko.
Calificata in semifinalele Challenge Cup, echipa lui Paulo Pereira a anuntat inainte de meciul cu Dunarea si primul transfer pentru noul sezon, cel al internationalului Bogdan Criciotoiu. Calarasenii au condus cu 0-2 prin golurile marcate de Dospinescu si Soare, revin la conducere in minutul 8, 2-3 prin Radojkovic, gazdele marcheaza patru goluri consecutive (6-3), in min 19, prin reusita lui Fotache scorul devine 9-8. La pauza tabela indica 14-12 pentru bucuresteni. Dupa pauza CSM-ul marcheaza trei goluri consecutive, diferenta afisata de tabela si la finalul meciului.

Clasament GRUPA A:
HCD Constanta: 9 puncte
CSM Bucuresti: 7 puncte
AHC Dunarea: 2 puncte
Poli Timisoara: 0 puncte

Urmeaza etapa a doua, miercuri, 17 aprilie 2019, SCM Politehnica Timisoara – AHC Dunarea Calarasi, meci netelevizat.

Miercuri, 24 aprilie 2019, calarasenii revin in Sala Polivalenta, unde se va disputa partida AHC Dunarea Calarasi – AHC Dobrogea Sud Constanta, meci netelevizat.